Rehabilitace a fyzioterapie
 

Rehabilitace        Fyzioterapie        Podiatrie        Masáže        Prevence        Praha 10 / Praha 15


Podiatrie


 

Podiatrie je obor, který léčí chorobné stavy nohou a tím podporuje i léčbu celého pohybového aparátu. Vyšetření klenby nožní se provádí ve stoji na podoskopu. Zároveň se hodnotí osa přednoží, středonoží, paty a také odchylky v postavení dolních končetin, pánve a celé páteře. Vyšetřuje se ve statickém i dynamickém zatížení. Následuje vyšetření na rehabilitačním stole.

Podiatrické vyšetření je zakončeno ošetřením bolestivých a přetížených svalových řetězců s následnou instruktáží pro domácí cvičení. Vždy konzultujeme správné obutí pro konkrétního klienta. Je vhodné si vzít s sebou více používaných párů bot.

Podoskop Plantogramy Plochonoží
 
Postavení pat Spiraldynamik Tejp hallux valgus

Termoplastické stélky do bot

V návaznosti na podiatrické vyšetření je možná výroba individuálních stélek (vložek) do bot s následnou doúpravou přímo na místě. Používáme osvědčené termoplastické stélky Formthotics od výrobce Foot Science International, Nový Zéland.
 

Indikace:
- plochonoží
- vbočené palce
- patní ostruhy
- bolesti Achilovy šlachy
- bolesti nosných kloubů a zad
- skoliózy
- pooperační stavy kyčelních a kolenních kloubů

Stélky Formthotics se vyrábějí v různých hustotách pro různé činnosti, sporty a obtíže pohybového aparátu. Výsledkem jsou individuální odlitky, které zcela harmonizují s funkcí lidské nohy.
Jsou anistatické, higienické a dobře se čistí.

Pro děti již od dvou let se používají speciálně tvarované a pohodlné 3/4 stélky, vyrábějí se ve 4 velikostech. Mohou se přendavat z bot do bot, stejně jako ostatní stélky pro dospělé.

Stélky Formthotics se vyrábějí také v provedení do dámských společenských bot s vysokým podpadkem. Jsou to velmi tenké, 3/4 stélky vhodné i do lodiček s otevřenou špičkou.

Do pánských společenských bot jsou vhodné stélky, které jsou na šířku zúženy a ztenčeny ve špičce. Mají speciální perforaci, která zlepšuje prodyšnost.

Stélky Formthotics se také vyrábějí v několika sériích optimalizovaných pro různé pohybové a sportovní aktivity a různorodé povrchy - běh, golf, tenis, volejbal, lyžování...

Stélky Individuálně upravené stélky Dětské stélky Stélky do lodiček

Copyright © 2013-21   Michaela Hypšová   Facebook

Praha 10 - Horní Měcholupy, Ravennská 581
E-mail: info@rehaplus.cz
Telefon 722 100 200